Průvodce výběrem
nordic walking holí


Nordic walking hole  >  Nejoblíbenějším sportem je turistika a chůze

Nejoblíbenějším sportem je turistika a chůze

Jak z chůze vytěžit co nejvíce pro zdraví? Zkuste nordic-walking.

Nejoblíbenější aktivitou je pěší turistika a severská chůze, na druhém místě je cyklistika. Běhu se alespoň jednou týdně věnuje 12% lidí v produktivním věku.

Nejaktivnější jsou ti nejmladší

Ve věkové skupině 15-19 let je 75% lidí aktivně sportujících nejméně jednou týdně. Nejvíce aktivních sportovců je v Praze a Jihomoravském kraji. Více sportují muži. Polovina z nich sportuje pro zábavu, to 38% žen chce sportem zhubnout. Obecně se nejvíce sportuje kvůli lepší kondici a zdraví.

Střední a starší generace má nejraději pěší turistiku

Chůze a turistika je nejoblíbenějším sportem Čechů, nejrozšířenější je u střední a starší generace. Jde to vidět i ve sportovních e-shopech, kde jsou jedním z nejprodávanějších produktů nordic walking hole.  Oblíbená je také cyklistika a plavání. Rozdíly jsou mezi muži a ženami, ženy mají dále rády tanec, in-line brusle a aerobic, muži fotbal, bowling a stolní tenis.

Překážkou ve sportování jsou hlavně zdravotní problémy, věk a nedostatek času, často i finance nutné pro zahájení sportování.

Sdílejte článek

Zveřejněno: 4. 1. 2014


Další novinky

Nordic walking chůzí ke zdraví

Jak si utužit zdraví i v pozdějším věku? Jak předcházet zdravotním problémům? No přeci pravidelnou chůzí s nordic walking holemi!

15. 4. 2016

Technika nordic walking chůze

Nordic walking povyšuje běžnou procházku na efektivní cvičení. Je to sport celoroční, levný a dostupný pro každého. Vyžaduje pouze kvalitní hole, funkční oblečení a trekingové boty. 

22. 4. 2014

Objevte Znovín Walking

Stálice moravského vinařství, firma Znovín z Šatova se rozhodla svým příznivcům nově nabídnout také procházky romantickým krajem vinic ve stylu Nordic Walking, které nazvala příznačně Znovín Walking.

24. 3. 2014

Zdravotní výhody Nordic Walking

Nordic Walking, sportovní chůze se speciálními hůlkami, je v posledních letech nesmírně oblíbená muži i ženami bez ohledu na věk a aktuální fyzickou kondici.

20. 2. 2014

všechny novinky