Průvodce výběrem
nordic walking holí


Nordic walking hole  >  Nejoblíbenějším sportem je turistika a chůze

Nejoblíbenějším sportem je turistika a chůze

Jak z chůze vytěžit co nejvíce pro zdraví? Zkuste nordic-walking.

Nejoblíbenější aktivitou je pěší turistika a severská chůze, na druhém místě je cyklistika. Běhu se alespoň jednou týdně věnuje 12% lidí v produktivním věku.

Nejaktivnější jsou ti nejmladší

Ve věkové skupině 15-19 let je 75% lidí aktivně sportujících nejméně jednou týdně. Nejvíce aktivních sportovců je v Praze a Jihomoravském kraji. Více sportují muži. Polovina z nich sportuje pro zábavu, to 38% žen chce sportem zhubnout. Obecně se nejvíce sportuje kvůli lepší kondici a zdraví.

Střední a starší generace má nejraději pěší turistiku

Chůze a turistika je nejoblíbenějším sportem Čechů, nejrozšířenější je u střední a starší generace. Jde to vidět i ve sportovních e-shopech, kde jsou jedním z nejprodávanějších produktů nordic walking hole.  Oblíbená je také cyklistika a plavání. Rozdíly jsou mezi muži a ženami, ženy mají dále rády tanec, in-line brusle a aerobic, muži fotbal, bowling a stolní tenis.

Překážkou ve sportování jsou hlavně zdravotní problémy, věk a nedostatek času, často i finance nutné pro zahájení sportování.

Sdílejte článek

Zveřejněno: 4. 1. 2014


Další novinky

Nordic walking a hubnutí

Nordic walking, nebo také severská chůze, je také výborným prostředkem k hubnutí. Jak správně a zdravě hubnout s nordic walkingem? 

26. 7. 2016

Kurzy nordic walking chůze

Tentokrát pro vás máme několik tipů na kurzy, na kterých se naučíte správné technice nordic walking chůze.

27. 6. 2016

všechny novinky