Průvodce výběrem
nordic walking holí


Nordic walking hole  >  Nejoblíbenějším sportem je turistika a chůze

Nejoblíbenějším sportem je turistika a chůze

Jak z chůze vytěžit co nejvíce pro zdraví? Zkuste nordic-walking.

Nejoblíbenější aktivitou je pěší turistika a severská chůze, na druhém místě je cyklistika. Běhu se alespoň jednou týdně věnuje 12% lidí v produktivním věku.

Nejaktivnější jsou ti nejmladší

Ve věkové skupině 15-19 let je 75% lidí aktivně sportujících nejméně jednou týdně. Nejvíce aktivních sportovců je v Praze a Jihomoravském kraji. Více sportují muži. Polovina z nich sportuje pro zábavu, to 38% žen chce sportem zhubnout. Obecně se nejvíce sportuje kvůli lepší kondici a zdraví.

Střední a starší generace má nejraději pěší turistiku

Chůze a turistika je nejoblíbenějším sportem Čechů, nejrozšířenější je u střední a starší generace. Jde to vidět i ve sportovních e-shopech, kde jsou jedním z nejprodávanějších produktů nordic walking hole.  Oblíbená je také cyklistika a plavání. Rozdíly jsou mezi muži a ženami, ženy mají dále rády tanec, in-line brusle a aerobic, muži fotbal, bowling a stolní tenis.

Překážkou ve sportování jsou hlavně zdravotní problémy, věk a nedostatek času, často i finance nutné pro zahájení sportování.

Sdílejte článek

Zveřejněno: 4. 1. 2014


Další novinky

Nordic walking chůzí ke zdraví

Jak si utužit zdraví i v pozdějším věku? Jak předcházet zdravotním problémům? No přeci pravidelnou chůzí s nordic walking holemi!

15. 4. 2016

Technika nordic walking chůze

Nordic walking povyšuje běžnou procházku na efektivní cvičení. Je to sport celoroční, levný a dostupný pro každého. Vyžaduje pouze kvalitní hole, funkční oblečení a trekingové boty. 

22. 4. 2014

Objevte Znovín Walking

Stálice moravského vinařství, firma Znovín z Šatova se rozhodla svým příznivcům nově nabídnout také procházky romantickým krajem vinic ve stylu Nordic Walking, které nazvala příznačně Znovín Walking.

24. 3. 2014

všechny novinky